Ogromny sukces zespołu debatanckiego 2 SLO

W dniach 6-7 czerwca 2026 drużyna debatancka 2 SLO brała udział w fazie finałowej Warszawskiej Ligi Debatanckiej. W sobotę Mikołaj, Natalia, Alicja i Stanisław wygrali w 1/8 finału oraz w ćwierćfinale. W półfinale następnego dnia, po bardzo wyrównanej debacie, nie jednogłośnym werdyktem ulegli drużynie z Liceum im. Stanisława Staszica, która kilka godzin później sięgnęła po puchar mistrza Warszawy. Polskim oddziałom 2SLO przypadło III miejsce w klasyfikacji drużynowej, co jest najwyższym wynikiem w historii naszego udziału w WLD. Ponadto Nina zdobyła trzecie, Natalia czwarte, a Stanisław piąte miejsce w klasyfikacji mówców. Dla Stanisława, tegorocznego maturzysty, był to jednocześnie ostatni występ w WLD, zwieńczenie czterech lat debatowania w barwach polskich oddziałów 2SLO. Szczególne podziękowania za wsparcie merytoryczne należą się panu Pawłowi Miłkowskiemu, a gratulacje z okazji niezwykle udanego sezonu całej drużynie z Nowowiejskiej w składzie: Alicja, Emilia, Zofia z klas I, Zofia z klasy II, Nina, Mikołaj i Natalia z klas III oraz Stanisław z klasy IV. Życzymy dalszych sukcesów i wszystkie uczennice i uczniów zapraszamy już teraz do przyszłorocznej drużyny debatanckiej!

(tekst:  Stanisław i Marcin Krupowicz; zdjęcia: Agnieszka Świtalska)

WRÓĆ DO WYDARZEŃ