Srebrny Wilk dla PO-MOCY

Projekt PO-MOC w konkursie ,,Zwolnieni z teorii” wygrał Srebrnego Wilka – nagrodę dla najlepszego projektu w województwie mazowieckim. Projekt PO-MOC, realizowany przez uczniów 2 SLO, pod patronatem prezydenta Warszawy we współpracy z Rzeczniczką Praw Dziecka, stowarzyszeniem Klubu Inteligencji Katolickiej, fundacją Legii Warszawa oraz z influencerami, to działania na rzecz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Uczniowie zaangażowali się w aktywną kampanię w mediach społecznościowych, nagrali profesjonalną reklamę, otworzyli sklep z bluzami wraz z włoską marką odzieżową, 11 kwietnia z udziałem uczniów z dwudziestu liceów zorganizowali wydarzenie poświęcone zdrowiu psychicznemu młodzieży, przeprowadzili ankietę diagnozującą dobrostan warszawskich licealistów oraz nagrali podcasty pod tytułem ‘Chłopaki niech płaczą’. Reklama, którą współtworzyło ponad dwadzieścia osób z ekipy filmowej, uczennice i uczniowie szkoły oraz Rzeczniczka Praw Dziecka, która podłożyła głos do reklamy, uzyskała na szkolnym Instagramie ponad czterysta tysięcy wyświetleń. Dochód ze sprzedaży bluz przekazywany jest na wydatki fundacji telefonu zaufania 116 111. Na Instagramie w ciągu trzech miesięcy pojawiło się w sumie ponad 1 milion wyświetleń. Ankietę wypełniło ponad tysiąc osób. Rozmówcy w podcastach przedstawiają realia sytuacji młodzieży, proponują konstruktywne rozwiązywanie problemów i obalają stereotypowe myślenie o zdrowiu. Wsparcia udzieliła szkoła, a szczególnie p. Agnieszka Kucińska i p. Beata Ciacek. Pani Agnieszka pomogła merytorycznie, także przy tworzeniu ankiety, a p. Beata gościła rozmówców kilkukrotnie w bibliotece, gdzie nagrywane były podcasty. Akcja nadal trwa, a jej inicjatorzy mają nadzieję, że udało im się zwrócić uwagę na problem zdrowia psychicznego młodego pokolenia, pozytywnie wpłynąć na społeczeństwo oraz udzielić innym potrzebnej im po mocy!

(tekst: Tomasz i Jakub Rozdeiczerowie, redakcja: Beata Ciacek; zdjęcia: autor nieznany z archiwum olimpiady ,,Zwolnieni z Teorii”)

WRÓĆ DO WYDARZEŃ